EnglishArabicBulgarianCroatianCzechDanishDutchFinnishFrenchGermanGreekItalianJapaneseNorwegianPolishPortugueseRomanianRussianSpanishSwedishLithuanianSerbianSlovakSlovenianUkrainianVietnameseEstonianHungarianMalteseThaiTurkishPersianMalaySwahiliIrishWelshBelarusianIcelandicMacedonianYiddishUrduChinese (S)

Loket a okolí

okoli

 

     Město Loket a jeho okolí nabízí mnoho krásných míst ke shlédnutí. Jedinečným zážitkem může být procházka po večerním loketském starém městě stějně, jako návštěva některého z koncertů či her pořádaných každoročně v rámci Loketského kulturního léta ve zdejším amfiteátru. Ten se jako jeden z mála může pyšnit tím, že jako kulisu využívá také samotnou řeku Ohři protékající v těsné blízkosti a vše je dokresleno krásně nasvíceným loketským hradem na pozadí celé scény.

     Kromě kultury je možné v Lokti a jeho okolí využít mnohých turistických stezek jak pro pěší tak pro kola. Jedním z nejvíce navštěvovaných přírodních skvostů jsou blízko se nacházející Svatošské skály. Ty jsou lemovány řekou Ohří, rájem vodáků. Je možné půjčit si loď a celý Loket si prohlédnout z perspektivy vodní hladiny  a doplout tak kolem Svatošských skal až do Karlových Varů, či ještě dále.

     V neposlední řadě je třeba zmínit i každoročně se konající motokrosové závody na republikové i světové úrovni. Tato událost každoročně přiláká mnoho zájemců a město Loket se tak stává jak kulturně tak sportovně velmi známým a navštěvovaným místem. 

 
„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde